خرید با فاکتور رسمی و فروش سازمانی تجهیزات تهویه مطبوع

فروش سازمانی تجهیزات تهویه مطبوع بیش از 45 سال تجربه دارد. از انتخاب و تامین منابع گرفته تا خدمات و جایگزینی، ایران تخصص پیشرو در صنعت را دارد که برای پشتیبانی از کل چرخه عمر سیستم HVAC تجاری بسیار پراهمیت است. شما میتوانید برای خرید تجهیزات تهویه مطبوع یا خرید با فاکتور رسمی به سایت آرین پادرا صنعت مراجعه کنید. به معنای واقعی کلمه، تهویه مطبوع شامل خنک کردن و گرم کردن هوا، تمیز کردن و کنترل سطح رطوبت آن و همچنین تهویه مطبوع آن برای ایجاد حداکثر راحتی داخلی است. یک دستگاه تهویه مطبوع گرما را از داخل ساختمان، جایی که نیازی به آن نیست، به بیرون منتقل می کند. مبرد موجود در سیستم گرمای اضافی را جذب می کند و سپس از طریق یک سیستم لوله کشی بسته به یک سیم پیچ بیرونی پمپ می شود. یک فن هوای بیرون را روی کویل داغ می دمد و گرما را از مبرد به هوای بیرون منتقل می کند. از آنجایی که گرما از هوای داخل خارج می شود، فضای داخلی خنک می شود. تبرید صنعتی و تهویه مطبوع هر دو بر اساس یک مکانیسم هستند. به طور کلی آب یا هوا، با تبخیر یک سیال به نام مبرد خنک خواهد شد. مدار مبرد، شامل کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و دستگاه انبساط، بخشی جدایی ناپذیر از هر دو سیستم است.

فروش سازمانی تجهیزات تهویه مطبوع و خرید با فاکتور رسمی

یک سیستم تهویه مطبوع به طور کلی از پنج جزء مکانیکی تشکیل شده است.

 • کمپرسور
 • پنکه
 • کویل کندانسور (گرم)
 • کویل اواپراتور (خنک)
 • مبرد شیمیایی

اکثر سیستم های تهویه مطبوع مرکزی شامل یک سمت “گرم” در خارج از خانه و یک سمت “سرد” در داخل خانه شما هستند. سمت “گرم” به طور کلی از یک کویل متراکم کننده، یک کمپرسور و یک فن تشکیل شده است. سمت “سرد” معمولا در داخل کوره شما قرار دارد. کوره هوا را از طریق یک کویل اواپراتور می دمد که هوا را خنک می کند و این هوای خنک را با استفاده از یک سری مجرای هوا در سراسر خانه شما هدایت می کند. عملکرد تمیز کردن کولر گازی توسط فیلترهایی انجام می شود که گرد و غبار و آلودگی ها را از هوا حذف می کند. در برخی از سیستم ها، فیلترها دائمی هستند و می توان آنها را به صورت دوره ای شستشو داد تا آلودگی های انباشته شده را از بین ببرد.

پمپ حرارتی چگونه کار می کند؟

پمپ حرارتی مانند یک تهویه مطبوع معمولی است با این تفاوت که می تواند گرما را در زمستان نیز تامین کند. در تابستان، پمپ حرارتی گرما را از خانه جمع می کند و آن را به بیرون دفع می کند. در زمستان، پمپ حرارتی گرما را از هوای بیرون بیرون می کشد و آن را در داخل خانه به گردش در می آورد. پمپ حرارتی زمانی بهترین عملکرد را دارد که دمای بیرون از خانه بالاتر از صفر باشد. کمتر از آن، گرمای مکمل اغلب مورد نیاز است. یک پمپ حرارتی می تواند 30 تا 60 درصد انرژی کمتری برای تامین گرمای یکسان در مقایسه با یک کوره الکتریکی با عنصر گرمایش مقاومتی ذخیره کند. شما میتوانید برای خرید تجهیزات تهویه مطبوع یا خرید با فاکتور رسمی به سایت آرین پادرا صنعت مراجعه کنید.

چرخه خنک کننده تجهیزات تهویه مطبوع

مبرد از سیم پیچ داخلی عبور می کند و از مایع به بخار تبخیر می شود. همانطور که مایع تبخیر می شود، گرما را جذب می کند و هوای اطراف سیم پیچ را خنک می کند. یک فن داخلی این هوای خنک شده را از طریق مجاری داخل خانه می راند.

در همین حال، مبرد تبخیر شده مملو از گرما، از یک کمپرسور عبور می کند که بخار را فشرده می کند و دما و فشار آن را افزایش می دهد. دریچه معکوس جریان بخار داغ و پرفشار را به سیم پیچ بیرونی هدایت می کند، جایی که گرمای آزاد شده در طول تراکم به هوای بیرون منتقل می شود و چرخه دوباره شروع می شود.

چرخه گرمایش

در طول چرخه گرمایش، مبرد برعکس جریان می یابد. مبرد مایع در حال حاضر به سمت سیم پیچ در فضای باز جریان می یابد و گرما را جذب می کند و به بخار کم فشار تبدیل می شود. بخار از طریق کمپرسور حرکت می کند و در آنجا به بخار داغ و با فشار بالا فشرده می شود، سپس توسط شیر معکوس به سیم پیچ داخلی هدایت می شود. سپس بخار با عبور از سیم پیچ داخلی به مایع تبدیل می شود و گرمایی آزاد می کند که توسط فن داخلی از طریق کانال ها رانده می شود. شما میتوانید برای خرید تجهیزات تهویه مطبوع یا خرید با فاکتور رسمی به سایت آرین پادرا صنعت مراجعه کنید.

تجهیزات عمده موجود در تهویه مطبوع

عمده ترین تجهیزات کاربردی در تهویه مطبوع خانگی و صنعتی عبارتند از:

 • تهویه مطبوع بسته بندی شده، اسپلیت یا چند اسپلیت برای مصارف خانگی؛
 • پمپ های حرارتی مسکونی؛
 • واحدهای انتقال هوا برای فضاهای متوسط / بزرگ؛
 • واحدهای پشت بام، واحدهای هواساز برای فضاهای کوچک؛
 • واحدهای سرپناه، تهویه مطبوع برای مبادلات تلفنی;
 • چیلرهای صنعتی و پمپ های حرارتی، واحدهایی که با تولید آب سرد یا گرم از آن برای تهویه مطبوع محیط یا تجهیزات استفاده می کنند.
 • واحدهای کنترل بسته، واحدهای خنک کننده دقیق برای سرورها یا تجهیزات مخابراتی؛
 • فن کویل ها و سیستم های هیدرونیک،

فروش سازمانی تجهیزات تهویه مطبوع خانگی

به عنوان مثال، سیستم های تهویه مطبوع خانگی، عمدتاً هوای وارد شده از فضای تهویه مطبوع را در یک مدار بسته خنک می کنند. این نوع خنک‌کننده هوا را نیز رطوبت ‌زدایی می‌ کند. زیرا مقداری از رطوبت موجود در داخل تهویه مطبوع (به شکل قطرات) متراکم شده و سپس از طریق یک شیلنگ لاستیکی به بیرون تخلیه می ‌شود. از سوی دیگر، واحدهای کنترل بسته، که برای محیط‌ های بحرانی طراحی شده ‌اند که سرورها یا تجهیزات مخابراتی را در خود جای داده‌ اند، باید دما و رطوبت هوا را در محدوده بسیار محدودی مدیریت کنند؛ بنابراین نه تنها هوا را خنک و رطوبت ‌زدایی کرده، بلکه کنترل دقیق دما و رطوبت را نیز اعمال می ‌کنند. استفاده از بخاری و رطوبت ساز برقی واحدهای حمل و نقل هوا پیچیده تر شامل تمام عملکردهایی است که در بالا توضیح داده شد، که معمولاً در محفظه های جداگانه قرار می گیرند. چیلرها به جای هوا، آب را کنترل می کنند، دمایی که تا دمای حدود 0 درجه سانتیگراد (یا کمتر در صورت مخلوط شدن با ضد یخ) خنک می شود یا با انجام عملیات معکوس چرخه تبرید گرم می شود. همچنین باید به محلولی که معمولاً برای ارائه ظرفیت خنک‌کننده استفاده می‌شود و از تبخیر سیال در داخل مداری که در تماس با محیط خنک‌شده قرار می‌گیرد، استفاده می‌شود، اشاره کرد. اصول زیربنای این فناوری دوباره بسیار پیچیده است. شما میتوانید برای خرید تجهیزات تهویه مطبوع یا خرید با فاکتور رسمی به سایت آرین پادرا صنعت مراجعه کنید.

سیستم های تهویه مطبوع ذخیره سازی حرارتی

در یک سیستم تهویه مطبوع ذخیره حرارتی یا صرفاً سیستم ذخیره سازی حرارتی، کمپرسورهای تبرید مبتنی بر برق در ساعات غیر اوج مصرف کار می کنند. آب سرد ذخیره شده یا یخ ذخیره شده در مخازن برای تامین سرمایش در ساختمان ها در ساعات اوج مصرف زمانی که بارهای تقاضای الکتریکی بالا و نرخ انرژی الکتریکی اعمال می شود استفاده می شود. یک سیستم ذخیره حرارتی تقاضای بالای برق برای HVAC&R را کاهش می‌دهد و به طور جزئی یا کامل نرخ بالای انرژی الکتریکی را از ساعات اوج مصرف به ساعات غیر اوج مصرف تغییر می‌دهد. سیستم تهویه مطبوع ذخیره حرارتی همیشه یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی است که از آب سرد به عنوان وسیله خنک کننده استفاده می کند. علاوه بر سیستم های کنترل هوا، آب و تبرید، مخازن آب سرد یا مخازن ذخیره یخ، پمپ های گردشی ذخیره سازی و کنترل ها وجود دارد.

سیستم های تهویه مطبوع اتاق تمیز

سیستم‌های تهویه مطبوع اتاق تمیز یا فضای تمیز به فضاهایی خدمت می‌کنند که نیاز به کنترل بحرانی ذرات، دما، رطوبت نسبی، تهویه، صدا، لرزش و فشار فضا وجود دارد. در سیستم تهویه مطبوع فضای تمیز، کیفیت کنترل محیط داخلی به طور مستقیم بر کیفیت محصولات تولید شده در فضای تمیز تأثیر می گذارد. یک سیستم تهویه مطبوع فضای تمیز از یک واحد هوای چرخشی و یک واحد هوای آرایشی تشکیل شده است. شما میتوانید برای خرید تجهیزات تهویه مطبوع یا خرید با فاکتور رسمی به سایت آرین پادرا صنعت مراجعه کنید.

سیستم های تهویه مطبوع اتاق فردی

اتاق‌های مجزا یا سیستم‌های تهویه مطبوع به‌طور ساده از یک تهویه مطبوع اتاق مجزا، یک ترمینال بسته‌بندی شده، یک اسپلیت واحد داخلی و خارجی مجزا، یا یک پمپ حرارتی استفاده می‌کنند. یک پمپ حرارتی گرما را از منبع گرما استخراج می کند و گرما را به هوا یا آب در دمای بالاتر برای گرم کردن دفع می کند. برخلاف سایر سیستم ها، این سیستم ها معمولاً از یک واحد یا واحدهای کاملاً مستقل در هر اتاق استفاده می کنند. سیستم های تهویه مطبوع فردی را می توان به دو دسته طبقه بندی کرد.

 • کولر اتاق (پنجره ای)
 • تهویه مطبوع ترمینال بسته بندی شده (PTAC)، نصب شده در دیوار بیرونی

اجزای اصلی یک دستگاه تهویه مطبوع اتاقی که در کارخانه مونتاژ شده و آماده استفاده است شامل موارد زیر است: یک فن اواپراتور هوای مطبوع را به فضا تحت فشار قرار می دهد و آن را تامین می کند. در کویل لوله و باله، مبرد تبخیر می شود، مستقیماً در داخل لوله ها منبسط می شود و انرژی گرمایی هوای محیط را در طول فصل خنک کننده جذب می کند. به آن سیم پیچ انبساط مستقیم (DX) می گویند. هنگامی که مبرد داغ انرژی گرمایی را به فضای مطبوع در طول فصل گرما آزاد می کند، به عنوان یک پمپ حرارتی عمل می کند. فیلتر هوا ذرات معلق در هوا را حذف می کند. شما میتوانید برای خرید تجهیزات تهویه مطبوع یا خرید با فاکتور رسمی به سایت آرین پادرا صنعت مراجعه کنید.

انواع مختلف سیستم های تهویه مطبوع

سیستم های تهویه مطبوع در اشکال و اندازه های مختلفی در بازار تولید می شوند که همگی مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. اگر به دنبال خرید کولر گازی با فاکتور رسمی و ارزش افزوده هستید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، این راهنما شما را سریع‌تر می‌کند. رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع عبارتند از: تهویه مطبوع پنجره ای، تهویه مطبوع قابل حمل، سیستم های اسپلیت دیواری یا چند هد اسپلیت و داکت اسپیلت کانالی.

کولرهای پنجره ای

این نوع تهویه انتخاب بسیار رایجی برای کنترل دما در یک اتاق کوچک بودند. این دستگاه شامل کمپرسور، کندانسور، کویل و اواپراتور در یک واحد واحد هستند. سیستم های تهویه مطبوع پنجره ای به گونه ای طراحی شده اند که در پنجره اتاق قرار بگیرند، بنابراین به طور کلی برای نصب نیازی به تغییرات قابل توجهی در خانه ندارند. واحدهای دیواری سیستم تهویه بسیار شبیه به یکدیگر هستند، با این تفاوت که برای جا افتادن به سوراخی در دیوار اتاق نیاز دارند.

تهویه مطبوع قابل حمل

جابجایی کولرهای گازی قابل حمل نسبتاً آسان است، اما نه به اندازه ای که از نام آنها پیداست. فکر کنید راحت تر خانه ها را جابجا کنید، به جای اینکه راحت تر خانه خود را برای نیازهای خنک کننده روزانه خود جابجا کنید. در مقایسه با واحدهای دیگر، قطعا قابل حمل تر هستند، با این حال باید با یک کیت پنجره نصب شوند.

این سیستم ها با کشیدن هوای گرم، خنک کردن و سپس بازگرداندن آن به اتاق کار می کنند. دو نوع اصلی، مدل های تک شلنگ و دوگانه هستند. کسانی که مجرای تکی دارند، هوای گرم را از داخل اتاق می کشند، آن را خنک می کنند و به اتاق برمی گردانند، در حالی که هوای گرم را به بیرون تخلیه می کنند.

تهویه مطبوع کانالی

تهویه مطبوع کانالی که به عنوان تهویه مطبوع مرکزی نیز شناخته می شود، می تواند در بسیاری از شرایط کارآمدترین باشد. یک سیستم کانالی شامل یک کمپرسور بزرگ در بیرون ساختمان، یک واحد تبخیر داخلی و مجاری است که هوای مطبوع را از طریق دریچه‌ها به اتاق‌های مختلف می‌رساند. یک سیستم کانالی نیاز به تغییرات قابل توجهی در خانه دارد و هزینه اولیه بالایی نیز برخوردار است. شما میتوانید برای خرید تجهیزات تهویه مطبوع یا خرید با فاکتور رسمی به سایت آرین پادرا صنعت مراجعه کنید.

--

--

فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
tasisplus

tasisplus

فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس